Storczyki

Storczyki to kwiaty, które mają wiele subtelnego uroku. Do naszych mieszkań wnoszą powiew egzotyki. Na dodatek nie są zbyt wymagające w uprawie.

Kupujemy, gdy kwitną. Najlepiej, żeby miały kilka rozwiniętych kwiatów i dużo pąków. Wtedy będą zdobić nasze mieszkanie od dwóch do sześciu miesięcy.

Ustawiamy je w miejscu jasnym, ale nie intensywnie nasłonecznionym. Pokój nie powinien być przegrzany. W nocy w pomieszczeniu utrzymujemy temperaturę około 18 stopni. Storczyki lubią wilgotność, dlatego warto ustawić je na podstawkach wypełnionych mokrym żwirkiem. Można także rozpylać wodę wokół roślin za pomocą niedużego spryskiwacza.

Storczyki podlewamy obficie, ale rzadko, dopiero gdy powierzchnia ziemia jest wyraźnie przeschnięta. Woda o temperaturze pokojowej powinna być odstana lub przegotowana (aby nie zawierała chloru). Do litra wody można dodać 3-4 krople soku z cytryny.

Kwitnące storczyki dwa razy w miesiącu zasilamy specjalnym nawozem dla storczyków. Miękką ściereczką wycieramy kurz na liściach. Należy unikać przestawiania rośliny w inne miejsce.